top of page

Okuláré Projekt

Szeged

November 10.

Mint minden alkalommal, Szegeden ezúttal is nagy érdeklődés övezte az Okuláré projekt ügyét. Ám megjegyeznénk, hogy még soha nem voltunk ennyien: 32 fő követte az előadásunkat élőben, és 10 ember nézte ( ha nem is hallgatta a gyenge sávszélesség miatt ) interneten. Ebből azt jegyeztük meg magunknak, hogy igenis van létjogosultsága egy ilyen fantasztikus kezdeményezésnek, tudunk benne hinni, fontos számunkra, és igen erős kohéziós ereje van a közösségünkben. Köszönjük szépen a lehetőséget, hogy részesei lehetünk mindennek, és szeretnénk végig köztetek maradni.

Sorrendünk és szereposztásunk erre az alkalomra így alakult:


Konferancié és mindenkori narrátor: Tőke Márton
(sanzon)

 

(1.)Lőrincz Zsuzsa: Csokoládé

Edit: Drubina Orsolya

Nővér: Márkos Emese

Ősz néni: Erlauer Balázs

Kendős néni: Varga Tamás(sanzon)

 

(2.)Korcsmáros András: Robi és Juli
Juli: Takács Erika
Robi: Varga Norbert
Dorka: Márkos Emese
Rendező: Varga Tamás
(sanzon)

(3.)Formanek Csaba: Lala és Lili
Lala: Erlauer Balázs
Lili: Drubina Orsolya

A felolvasóest ezúttal kapott tőlünk egy kis koncepciót is, igyekeztünk ezzel elemelni a szövegeket valós terükből, és egy egész estét előadást teremteni a drámák felhasználásával. A szerelemtelenséget azzal szerettük volna még jobban felerősíteni, hogy az általunk leginkább szerelmesnek érzett és gondolt '30-as évek világát idéztük meg közben, aminek adtunk egy kis sanzonos, ám rozsdás bájt, a romlás virágai igyekeztünk lenni, szeméttel rozsdával, tűsarokkal és csokornyakkendővel. A hangulat tökéletesre sikerült, a nézőink dicsérték az elgondolást és a kivitelezést is egyaránt. Az Okuláré felirat egy fehér zászlón kísért minket végig.

A közönségünk határozott és bátor résztvevő volt a beszélgetés során, igen éles elmével érveltek és vitatkoztak, öröm volt hallgatni. Meg is jegyeztünk pár izgalmas hozzászólást.

A Csokoládé váltotta ki a legtöbb véleményt, itt ugyanis lelkes ellentábora és pártolói akadtak a műnek. Legtöbben szerették a csattanót a végén, de nem igazán tartották szorosan, kapcsolhatónak a "szerelemtelenség" témához. Ugyanakkor az is elhangzott, hogy talán nem olyan nagy baj, hogy az elejétől fogva kiszámítható volt, a leginkább színpadra vihetőnek tartották egyesek, és örömmel hallgatták a narratív szinteken való kavargásokat.

A Robi és Juli lett nálunk a második helyezett, szorosan megközelítve az elsőt. A közönség szerint leginkább a művészet iparosmunkává válása érhető tetten a darabban, amit szomorúnak tartottak. Azzal indokolták, hogy a Függönyt fel! című film szinte teljes mása ez a karakterek közti felállás, mindazonáltal imádták, hogy nem alpári vagy tolakodó humorral operál, és szerintük az egész darabot a karakterek viszik csak el.

A Lala és Lili kapcsán a digitális kultúra előrenyomulásának kérdésköre fölé- amelyet az elzárkózás modern metaforájának tituláltak- helyezkedett interpretációnkban a munkamánia felmutatása. A "clown" megjelölést redukálónak tartották a darab szempontjából, noha rajongtak a kiüresedett kapcsolatban felfuttatott önző szeretetért. Ebben a munkában tartották a leginkább erősnek a szerelemtelenséget, és így erre is szavaztak legtöbben.

Tehát Szegeden a sorrend így alakult:

3. Csokoládé: 6 szavazat
2. Robi és Juli: 12 szavazat
1. Lala és Lili: 14 szavazat

Köszönjük szépen,és köszöntünk Titeket:
Drubina Orsi

bottom of page